Zaječarci bolji od Voše u polufinalu Kupa Srbije, RK Zaječar – Vojvodina 36:34

мај 19, 2013 by
Tekst iz naslovna, Мuški tim

Rukometaši Zaječara napravili su još jedan istorijski uspeh u sezoni 2012/2013 i ispisali novu istoriju kluba. Nakon osvajanja 4.mesta u MO Super ligi Srbije i plasmana na evropsku scenu, Zaječarci su još jednom pokazali svu svoju snagu izbacivši novog šampiona Srbije ekipu Vojvodine u polufinalu Kupa Srbije.

U utakmici u kojoj je Vojvodina držala sve pod kontrolom do 45. minuta Zaječarci nisu gubili nadu da mogu u finale. Igrali su sa verom u sebe i verom da mogu da naprave senzaciju na terenu. I u tome su uspeli.

Miljan Genčić sa crte protiv Vojvodine u polufinalu Kupa Srbije

Nakon početnog vođstva od 3:0 za Zaječar, “domaći” igrači na ovoj utakmici nisu imali prilike da ponovo dođu u vođstvo. Vojvodina je pravila razliku i po 4 gola ali se prednost Vojvođana istopila od 50 minuta. Kocić je nekoliko puta izlazio sa terena pokušavao da nađe svoj ritam i priliku. U 50 minutu se još jednom vratio na teren a onda je u preostalih 10 minuta do kraja praktično obranio svaki šut Vojvođana ka njegovom golu. Petković i Genčić (ušao u igru nakon povrede Đorđevića) odlično su igrali u napadu a prednost Vojvodine se istopila u 55 minutu kada je na semaforu pisalo 32:32. Do kraja meča totalna neizvesnost. U 58. minutu Šipka dobija 2 minuta, praktično Zaječar ostaje bez igrača do kraja meča a Vojvodina sa krila dolazi do 33. gola. Zaječarci brzo vraćaju na 33:33 preko Petkovića a u poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom. Zaječarci dobrom odbranom Kocića dolaze do lopte i nove šanse za napad. 50 sekundi pre kraja Zaječarci kreću ka golu Vojvodine ali sa igračem manje ne uspevaju da izgrade dobru poziciju za šut. Lopta ostaje u posedu Zaječaraca do kraja meča i sudije sviraju kraj.

Pristupilo se izvođenju sedmeraca. Prvi sedmerac za Zaječar izveo je Denić i u tome je bio uspešan, za Vojvodinu je šutirao Elezović koji je takođe postigao gol. Drugu seriju počeo je Petković golom sa 7 metara, Jošiću je Kocić odbranio šut sa sedam metara. Stanojević je počeo treću seriju, šutirao i pogodio stativu, Marjanac je šutirao za Vojvodinu visoko preko gola. Zaječarci su i dalje imali gol prednosti, Genčić je uzeo loptu, šutirao ali je Stanko Abadžić bio odličan na golu Vojvodine, Stanković je šutirao za Vojvodinu a lopta je otišla daleko pored gola. Županjac je uzeo loptu i hladnokrvno izveo poslednji udarac sa linije 7.metara i pogodio a onda je započelo slavlje Zaječaraca koji po prvi put u novijoj istoriji igraju finale Kupa Srbije.

Zapisnik

Zaječarci će danas u finalu Kupa Srbije igrati protiv ekipe Partizana od 17 sati uz direktan TV prenos od 17 sati na RTS2.