Finale Kupa Srbije, RK Zaječar – Jagodina 33:24, 4. Dupla kruna dolazi u Zaječar

мај 12, 2013 by
Tekst iz Ženski tim

Rukometašice Zaječara u finalu Kupa Srbije su bile ubedljive protiv najvećeg rivala u prvenstvu i kupu. Jagodina je pala još jednom. Bez poraza u prethodne 4. godine u nacionalnom šampionatu i bez poraza u Kup takmičenju Zaječarke su još jednom podigle pehar pobednika Kupa Srbije i donele 4. Duplu Krunu !

RK Zaječar – Jagodina 32:24

hala: Jezero, Kragujevac gledalaca: 500

sudije: Milan Kosanović, Vladimir Nikolić, delegat: Ivan Mandić, kontrolor: Siniša Lazić.

RK Zaječar: Stanojević, Matić 6, Stevanović, Vučković 1, Nikolić, Nišavić, Pislaru, Rajović 4, Pajkić, Zebić 7, Georgijev 3, Dragoljubović, Šopronji 7, Benzal 5, Gorilska.
sedmerci: 4/3, isključenja: 12 minuta

Jagodina: Miladinović G., Milanović, Miladinović J., Radojević, Živković M. 4, Milošević 4, Jevtić 1, Tasić 4, Živković J., Jović, Bartošić 4, Števin 3, Vlaškalić 1, Stefanović 3.
sedmerci: 3/2, isključenja: 6 minuta

Ubedljiva pobeda, ubedljiva igra. Taktički savršeno odigrana utakmica. U ovih par reči može da se opiše finale Kupa Srbije. Dominacija Zaječarki se nastavlja na svim takmičarskim borištima u rukometnoj Srbiji. Posle teške polufinalne utakmice protiv Radničkog iz Kragujevca, niko nije očekivao da će izabranice Živojina Maksića lako izaći na kraj sa Jagodinom. Niko sem njih samih.

Jagodina je dobrano namučila Zaječar u poslednjem kolu Super lige Srbije gde su Zaječarke odnele pobedu u poslednjih 5 minuta utakmice. U finalu Kupa potpuno druga slika. Zaječarke lako i sa skoro svih pozicija dolaze do gola i lake realizacije protiv Jagodine. Osim vođstva 3:2 i 5:4, Jagodina nije ni u jednom trenutku imala prednost nad ekipom Zaječara. Od nerešenog rezultata 5:5 kreće fantastična igra Zaječarki i ples po terenu za novu titulu i novi Kup Srbije. Prvo poluvreme završeno je rezultaom 18:11.

Već tada se znalo kome ostaje pehar u trajno vlasništvo. Do kraja meča zaječarke predvodjene kapitenom Majom Zebić, Anet Šopronji, Nurijom Benzal i Danijelom Matić lako prave i 10 golova prednosti. U 51. minutu 27:17 za Zaječarke. Sudije zatim isključuju po treći put Nuriju Benzal koja dobija crveni karton a zbog prigovora sa klupe, predsednik Stanković dobija još 2 minuta kazne. Zaječarke nastavljaju meč sa 4 igračice na terenu. Jagodina je to iskoristila da smanji razliku na 29:24 ali se Zaječarke nakon toga bivaju kompletne i postižu još 4 gola do kraja meča.

KUP JE OSVOJEN !

Na finalnom turniru Kupa Srbije, rukometašice Zaječara su na svim poljima bile najbolje. Najbolji strelac turnira bila je Maja Zebić sa postignutih 19 golova, najbolji golman turnira bila je Tereza Pislaru dok je za najbolju igračicu proglašena Sanja Rajović.

Zaječarke u sredu 15. maja igraju revijalnu utakmicu protiv reprezentacije Super lige Srbije od 19 sati. Na ovoj utakmici biće dodeljen pehar šampionu Srbije, rukometašicama Zaječara.