RK ZAJEČAR – Kolubara 38:31, Zaječarci blizu plasmana u Evropu

мај 2, 2013 by
Tekst iz Мuški tim

Rukometaši Zaječara savladali su u 25.kolu Merkur Osiguranje Super Lige Srbije ekipu Kolubare iz Lazarevca rezultatom 38:31 na poluvremenu 18:15.

RK Zaječar – Kolubara 38:31 (18:15)

hala: SRC Kraljevica, gledalaca: 800

sudije: Nikola Vasilijić (Niš), Predrag Zdravković (Leskovac), delegat: Milan Rakić (Niš)

RK Zaječar: Kocić, Žikić, Merkl, Šipka 6, Ćirić M., Genčić 3, Županjac 2, Nikolić, Petković 12, Stanojević 4, Ćirić A., Tomić, Janićijević 1, Đorđević 4, Denić 6.
sedmerci: 2/1, isključenja: 4 minuta

Kolubara: Đukić, Trivić Milašin 5, Simić, Marković 1, Pavlović 5, Čavaljuga 5, Ristić, Tomić 6, Pilipović 2, Đorđević, Grujić, Trivić Miloš 3, Petrović 2, Radić 2, Mitrović.
sedmerci: 4/4, isključenja: 2 minuta

Početak utakmice nije bio povoljan po ekipu Zaječara. Gosti iz Lazarevca su bolje otvorili meč, poveli sa 3:1, ali to vođstvo nije dugo trajalo. Ubrzo su Zaječarci konsolidovali svoje redove i sustigli rezultat. Igralo se gol za gol sve do rezultata 8:8 kada Zaječarci vođeni odličnim Petkovićem prave prvu veću rezultatsku razliku na meču odlaze na 12:8 i tu prednost ne ispuštaju do kraja meča.

Gosti su uspeli da smanje razliku u drugom poluvremenu na 23:21 ali su se domaći igrači brzo vratili u meč i nastavili još bolje nego u prvom delu. Povećavali su razliku sve do kraja meča a za golove su bili raspoloženi Petković, Denić, Stanojević, Đorđević i Šipka. Zaječarcima je preostao još jedan meč protiv Radničkog iz Kragujevca do kraja takmičenja u Super ligi Srbije. Pomenuti meč se igra za 7 dana u Kragujevcu od 19 sati.

Ukoliko zabeleže pobedu, Zaječarci će definitivno ostvariti zacrtani cilj sa početka sezone a to je plasman na evropsku scenu sledeće sezone.

Ono što je ostalo nejasno je ko će napustiti elitni rang takmičenja, ta odluka biće doneta u poslednjem kolu Super lige Srbije koje je na programu za 7.dana.