RK Zaječar – ŽORK Jagodina 26:24 (12:12), Plus 5 za overu titule šampiona Srbije

мај 2, 2013 by
Tekst iz Ženski tim

Rukometašice Zaječara su pobedom nad najvećim rivalom ekipom Jagodine “overile” titulu Šampiona Srbije. Zaječarke su u odličnoj utakmici slavile rezultatom 26:24, na poluvremenu nerešno 12:12.

RK Zaječar – Jagodina 26:24 (12:12)

hala: SRC Kraljevica, gledalaca: 1100

sudije: Milan Kosanović (Pančevo), Vladimir Nikolić (Pančevo), Nebojša Vidanović (Niš)

RK Zaječar: Stanojević, Matić 3, Stevanović, Vučković, Nikolić, Nišavić 2, Pislaru, Rajović 1, Pajkić, Zebić 7, Georgijev 5, Dragoljubović 16 odbrana, Šopronji 1, Benzal 6, Gorilska 1.
sedmerci: 3/2, isključenja: 2 minuta

Jagodina: Miladinović, Milanović 1, Radojević, Živković 5, Milošević 4, Jevtić 1, Tasić 5, Đorđević, Živković J., Jović, Bartošić 2, Števin 4, Vlaškalić, Stefanović 2.
sedmerci: 6/5, isključenja: 4 minuta

U prelepoj atmosferi hale Kraljevica, pred oko 1100 gledalaca i ljubitelja rukometa, zaječarske rukometašice proslavile su osvajanje 4. titule Šampiona Srbije. Zaječarke četiri godine vladaju ženskim rukometom u Srbiji bez ijednog poraza.

Utakmica koja je bila više nego dinamična. Prvo poluvreme se igralo gol za gol. Ekipe su se smenjivale u vođstvu ali nijedna ekipa nije ostvarila veću prednost i razliku. Na golu Zaječara po prvi put svih 60 minuta branila je Maja Dragoljubović a malo je reći da je bila odlična, bila je fenomenalna na golu i u pojedinim trenucima meča čuvala je rezultat svoje ekipe na najvišem mogućem nivou. Na početku utakmice dobro se snašla i mlada Tamara Georgijev koja je bila prava misterija za odbranu Jagodine.

Drugo poluvreme je bilo u velikoj meri slično prvom. Zaječarke su uspele da na startu drugog dela igre naprave 3 gola razlike 15:12, ali su igračice Jagodine vratile rezultat na nerešen 16:16. Ponovo je usledio period igre gol za gol sve do pred sam kraj utakmice kada su Zaječarke imale više koncentracije u napadu i odbrani i utakmicu sa 2 gola razlike privele kraju.

Zaječarke su tako na kraju ostvarile 5 bodova prednosti u odnosu na pratioca ekipu Jagodine. Najefikasnija na meču bila je kapiten Zaječara Maja Zebić sa postignutih 7 golova, Benzal je postigla 6,a kod Jagodine po 5 golova postigle su Živković Marina i Tasić.

Rukometašice Zaječara će narednog vikenda igrati na završnici Kupa Srbije u Kragujevcu. U polufinalu Kupa sastaju se sa domaćinom ekipom Radničkog iz Kragujevca dok je drugi polufinalni par Jagodina – Crvena Zvezda. Zaječarke će svoj meč odigrati u 15 sati.