Crvenka Jafa – RK Zaječar 27:32, Zaječarci nastavili šampionat pobedom

април 24, 2013 by
Tekst iz Мuški tim

Rukometaši Zaječara lako su savladali poslednje plasiranu ekipu Crvenke rezultatom 27:32 i tako zabeležili nova dva boda.

Crvenka Jafa – RK Zaječar 27:32 (15:16)

hala: Slobodan Mišković Čile, gledalaca: 250

sudije: Marko Boričić, Dejan Marković (Beograd), delegat: Zoran Tijanić (Beograd).

Crvenka Jafa: Račić, Žegarac 7, Radonjić 2, Slavuljica 2, Račić V. 2, Perović 1, Mirić 1, Ivić, Mjerimačka, Đurović, Egić, Grujičić 2, Gugleta 3, Sunajko, Zejak 5, Jolović 2.
sedmerci: 3/3, isključenja: 6 minuta.

RK Zaječar: Kocić, Žikić, Merkl, Šipka 5, Genčić 2, Županjac 2, Nikolić, Petković 12, Stanojević 7, Ćirić A., Tomić, Janićijević, Đorđević 3, Denić 1.
sedmerci: 4/3, isključenja: 4 minuta.

Utakmicu 24.kola Merkur Osiguranja Super lige Srbije između Crvenke i Zaječara bolje je započeo domaćin. Domaća ekipa je povela na početku meča sa 2:0 i to je ujedno bilo i jedino vođstvo domaće ekipe tokom celog meča. Zaječarci su preko raspoloženih šutera Petkovića i Stanojevića preokrenuli rezultat i do kraja utakmice kontrolisali igru. U prvom delu igre Zaječarci su imali i do 5 golova prednosti, 10:15, ali se domaćin uvek vraćao pa se na poluvreme otišlo sa samo 1 golom prednosti za naše delije.

Drugo poluvreme se igralo gol za gol, sve do rezultata 17:18 kada Zaječarci ponovo povećavaju razliku i odlaze na plus 3, 17:20 a do kraja meča tu razliku povećavaju na 5 golova i upisuju nova dva boda u borbi za izlazak na evropsku scenu.

Najefikasniji na meču bio je Žarko Petković sa 12 golova, pratio ga je Milan Stanojević sa postignutih 7 golova, dok je u ekipi Crvenke Žegarac postigao 7 golova.

Zaječarski rukometaši se trenutno nalaze na 6. mestu na tabeli sa 22 sakupljena boda i još 2 utakmice do kraja prvenstva. Preostale su utakmice sa Kolubarom na domaćem terenu (04.05 od 19 sati) i protiv Radničkog iz Kragujevca na gostovanju. Nakon ovih mečeva ih očekuje završnica Kupa Srbije, tačnije polufinalni meč protiv Vojvodine.