Zaječarke osvojile 4. uzastopnu titulu, Crvena Zvezda – RK Zaječar 25:31 (15:15)

април 24, 2013 by
Tekst iz naslovna, Ženski tim

Rukometašice Zaječara slavile su u utakmici 21.kola Super lige Srbije protiv Crvene Zvezde rezultatom 25:31, na poluvremnu 15:15 i tako četvrti put za redom osvojile titulu prvaka države.

Sampionke 2013

Crvena Zvezda – RK Zaječar 25:31

hala: SC Voždovac, gledalaca: 100

sudije: Radomir Ostojić, Danijel Rajković (Novi Sad), delegat: Dragan Bukvić (Pančevo).

Crvena Zvezda: Marić, Luković 9, Grbić 2, Bokarić, Đurković 3, Jvremović, Radović 3, Ležaja, Mistrić 3, Selmanović 2, Dombi, Milojević, Miličević, Mićković 3, Čolić (18 odbrana).
sedmerci: 5/2, isključenja: 2 minuta

RK Zaječar: Stanojević, Matić 1, Stevanović, Vučković, Nikolić, Nišavić 3, Pislaru (8 odbrana), Rajović 1, Pajkić, Zebić 9, Georgijev 3, Dragoljubović, Šopronji 9, Beznzal 3, Gorilska 2.
sedmerci: 8/7, isključenja: 8 minuta

Utakmica koja je odlučivala o raspletu na vrhu tabele, tako bi mogla da se nazove utakmica protiv Crvene Zvezde. Zaječarke su na početku utakmice povele ali odmah nakon toga golman Crvene Zvezde Čolić praktično branila svaki udarac upućen ka njenom golu. Nekoliko promašenih šansi na početku dovele su do toga da domaća ekipe povede sa 3:1. Vrlo brzo su Zaječarke uspele da se vrate i da golovima Maje Zebić izjednače rezultat a zatim i povedu. Međutim to vođstvo nije dugo trajalo, igračice Zvezde su postizale golove a ekipe su se tokom celog prvog poluvremena smenjivale u vođstvu. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom iako su naše igračice imale loptu za zadnji napad i šut na gol međutim do toga nije došlo.

Drugo poluvreme nastavljeno je u sličnom ritmu, sve do rezultata 18:18 kada Pislaru na golu Zaječara brani sedmerac Mistrićevoj. Zaječarke su se tada praktično pokrenule i ušle u sreiju, postilge 3 gola za redom i rezultatski se odvojile. Od ovog momenta pa sve do kraja utakmice Zaječarke su samo uvećavale svoje vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo i plus 7. Tada je već bilo jasno da će Zaječarke po četvrti put za redom osvojiti, odbraniti titulu šampiona države. Zaječarke kolo pred kraj šampionata imaju 3 boda prednosti u odnosu na ekipu Jagodine.

Najefikasnije na meču u ekipi Zaječara bile su kapiten Maja Zebić i Anet Šopronji sa postignutih 9 golova, dok je isto toliko golova upisala Lukić za ekipu Crvene Zvezde. Najbolje na terenu u ovoj utakmici bile su golman Crvene Zvezde Čolić i kapiten RK Zaječar, Maja Zebić.

Sledeću ujedno i poslednju utakmicu u prvenstvu Zaječarke igraju pred domaćom publikom, 04. maja kada im na megdan dolazi najveći rival ekipa Jagodine. Nakon toga Zaječarkama ostaje učešće na završnici Kupa Srbije gde se 11. maja od 15 sati sastaju sa domaćinom turnira ekipom Radničkog iz Kragujevca.