RK Zaječar – Partizan Beograd: 20-29 (9-18)

април 17, 2013 by
Tekst iz Мuški tim

Rukometaši Zaječara pretrpeli su najteži poraz ove sezone pred svojom publikom. Ekipa Partizana je bila bolja rezultatom 20-29 (9-18).

UČINAK EKIPA

Hala: SRC Kraljevica
Gledalaca: 2000
Sudije: Kosanović/Pančevo, Nikolić Pančevo
Delegat: Jovanović/Jagodina

RK Zaječar: Kocić, Žikić, Merkl, Šipka 2, Ćirić M., Genčić, Županjac 4, Nikolić, Petković 7, Stanojević 5, Čirič A., Tomić, Janićijević, Đorđević 1, Denić
Trener: Aleksandar Radosavljević
Isključenja: 10 minutra
Sedmerci: 6/3

RK Partizan: Vasić, Milošević 2, Ilić V., Radanović, Pavlović, Mihailović 2, Radovanović M., Radivojević 4, Mršulja, Radović, Ilić N. 4, Radovanović A. 5, Ivošević 3, Mitrović 2, Marsenić 6, Sretenović
Trener: Aleksandar Brković
Isključenja: 14 minuta
Sedmerci: 2/1

Odavno neka ekipa nije ovako lako kao večeras odnela bodove iz Zaječara.

Prvo poluvreme je donelo odličnu igru gostiju koji su pokazali da sa pravom jure prvo mesto Superlige. Od samog početka nametnuli su svoj stil igre i tempo koji njima odgovara. Jakom odbranom na ivici isključenja onemogućili su igračima Zaječara da dođu do gola Radovanovića. Kad su domaći igrači i uspevali da prođu igrače Partizana tu ih je dočekivao raspoložni golman Partizana. Velikim brojem odbrana dovodio je do očajanja napadače Zaječara koji su još više grešili. Odbrana Zaječara nije mogla da se prepozna. Nijedna vrsta odbrane nije pomogla da se zaustave raspoložni gosti. Nemilosrdno su rešetali mrežu nemoćnog Kocića, koji je svoje mesto između stativa sredinom poluvremena prepustio Tomiću. Gosti su poveli prvo sa 6-0 i tu prednost nisu ispuštali do kraja meča. Prednost se do kraja poluvremena samo uvećavala do konačnih -9 (9-18).
Drugo poluvreme je pokazalo da ekipa Zaječara može kvalitetno da odigra sa svim ekipama iz Superlige. Ozbiljnijim pristupom, sa puno više kontakta i jačom odbranom Zaječarci su uspeli da smire protivnika. Pokušaji da se smanji prednost nisu urodili plodom. Iskusna ekipa Partizana je rutinski održavala prednost. Njihov cilj je u Zaječaru bio da osvajanjem bodova ostanu u trci sa Vojvodinom za osvajanje Superlige. Taj motiv im je bio dovoljan pa su zasluženo odneli bodove.
Navijači su opet napravili odličnu aatmosveru. Gosti su imali podršku oko 300 navijača iz cele Timočke krajine. Tokom cele utakmice oni su bez ikakvih incidenata bodrili svoj tim. Navijači Zaječara nisu uspevali da pariraju raspevanim navijačima gostujuće ekipe. Ali i pored toga oni su tokom cele utakmice pokušavali da trgnu ekipu iz grča. Na kraju obe ekipe su dobile aplauze od navijača i sa jedne i druge strane terena.
Ostali rezultati su išli na ruku Zaječaru pa možemo očekivati da do kraja prvenstva sa igrom koja nas je krasila većim delom sezone možemo da budemo među prvih 5 ekipa.
Jedan poraz nemože da nas omete u svom cilju, ali MOMCI glavu gore i idemo dalje da do kraja šampionata pokažemo svima da je Zaječaru mesto u samom vrhu Srpskog rukometa.