Max Sport – RK Zaječar 18:22 (8:12)

април 11, 2013 by
Tekst iz Ženski tim

Rukometašice Zaječara slavile su u utakmici 19.kola Super lige Srbije protiv ekipe Max Sporta rezultatom 18:22 i tako zadržale prvo mesto na tabeli Super lige Srbije.

MAX Sport – RK Zaječar 18:22 (8:12)

hala: OŠ “Sveti Sava”, gledalaca: 150

sudije: Ivan Mošorinski (Zrenjanin), Aleksandar Pandžić (Novi Sad), delegat: Stevan Popov (Novi Sad)

MAX Sport: Popović, Ribičić 1, Bogdanović 1, Prijović 4, Miličić, Tomanić 3, Bursać J. 5, Simjanovski, Vujković, Vojvodić, Risović, Bursać M.1, Dukić 3, Obradović, Miletić, Gudurić.
isključenja: 10 minuta, sedmerci:1-0

RK Zaječar: Stanojević, Matić 1, Stevanović, Vučković, Nikolić, Nišavić 3, Pislaru, Rajović, Pajkić, Zebić, Georgijev 6, Dragoljubović, Šopronji 9, Benzal 2, Gorilska 1.
isključenja: 8 minuta, sedmerci: 2-1

Od samog starta meča atmosfera u maloj školskoj sali OŠ “Sveti Sava” bila je više nego naelektrisana. Zaječarke su bolje započele meč. Odmah na startu početno vođstvo od 0:2. Domaće igračice se nisu predale već su iz napada u napad bile opasnije. Predvodjene odličnom Jovanom Risović i Bursać uspele su da se rezultatski vrate u meč i poravnaju rezultat na 3:3. Max sport je iskoristio momenat u kome su se nalazili i povećali vođstvo na 5:3. Do petnaestog minuta videli smo puno grešaka na obe strane, dobre odbrane Jovane Risović koja je uspela da obrani nekoliko kontra napada i šuteva sa krila kao i jedan sedmerac. Zaječarke ipak nalaze snage da preko Anet Šopronji i Tamare Georgijev poravnaju rezultat na 6:6 a da do kraja poluvremena povedu sa 6:11 i poluvreme završe sa 4 gola prednosti 8:12.

Zbog dobacivanja sa tribina, pogrdnih reči koje su upućivane predstavnicima ekipe Zaječara i sudijama, u poluvremenu je morao da reaguje i delegat utakmice gospodin Stevan Popov koji je pojedince iz publike upozoravao na moguće posledice po njih i njihovu ekipu ukoliko se ovakvo ponašanje nastavi.

Drugo poluvreme su ponovo dobro započele rukometašice Zaječara koje su povećale razliku na plus 6, 8:14. Šopronji je bila dobro raspoložena a u tom ritmu odlično ju je pratila Tamara Georgijev. Zaječarke do kraja meča odlaze i na plus 7, 13:20 i tada je praktično pitanje pobednika bilo rešeno. Sudije su 10 minuta pred kraj utakmice morale da upozore pojedine gledaoce iz publike da prestanu sa neprimerenim ponašanjem. Naime, tik pored aut linije par mladića je upućivalo pogrdne kritike i reči našoj igračici Lili Gorilskoj pa su sudije odlučile da to prekinu i da te navijače udalje od aut linije. Prozivanje i provakcije i tada nisu prestale, one su dalje bile upućene klupi Zaječara, tačnije predsedniku Milanu Stankoviću. Ovakvo ponašanje publike je zaista iznenadilo sve aktere meča.

Do kraja utakmice ekipa Max Sporta uspela je da smanji zaostatak na 4 gola i da ublaži poraz, Max Sport – RK Zaječar 18:22.

Najefikasnija na meču bila je Anet Šopronji sa postignutih 9 golova, Tamara Georgijev postigla je 6. U ekipi Max Sporta najviše golova postigla je Bursać, ukupno 5.

Zaječar je bio oslabljen neigranjem Maje Zebić i Tanje Vučković, pa su devojke praktično odigrale 60 minuta bez zamene. Sanja Rajović se polako vraća na teren ali ni ona nije bila spremna da pomogne drugaricama već ih je bodrila sa klupe.

Zaječarke sledeći meč igraju pred domaćom publikom za nedelju protiv Naise.