Knjaz Miloš – RK Zaječar 18:31 (4:19)

април 4, 2013 by
Tekst iz Ženski tim

Rukometašice Zaječara ubedljivo su slavile u utakmici 18.kola Super lige Srbije protiv ekipe Knjaz Miloš u Aranđelovcu.

hala: SRC Šumadija, gledalaca: 300

sudije: Zlatan Savić, Nikola Radulović (Beograd), delegat: Marton Fabijan (Pančevo)

Knjaz Miloš: Ugrčić, Tomić 1, Kilibarda, Stanojlović, Denić, Stefanović, Rabata 1, Ranković 6, Tomić 2, Pavlović 2, Oljača, Mrlješ 1, Vasić 5, Tomković.
sedmerci: 2/2, isključenja: 4 minuta

RK Zaječar: Stanojević (2 odbrane), Matić 1, Stevanović, Vučković, Nikolić, Nišavić 7, Pislaru (18 odbrana), Rajović, Pajkić, Zebić, Georgijev 1, Dragoljubović (3 odbrane), Šopronji 11, Benzal 4, Gorilska 7.
sedmerci: 3/3, isključenja: 6 minuta

Početak utakmice i prvo poluvreme apsolutno je pripalo igračicama Zaječara. U svakom segmentu igre Zaječarke su bile više nego ubedljive. Odlična odbrana, Pislaru odlična na golu, u odbrani Matić i Gorilska uz pomoć Benzal i Georgijev, Nišavić i Šopronji činile su početnu postavu koja je lako izašla na kraj sa ekipom Knjaza. Do rezultata 3:3 igralo se gol za gol a onda nevorovatna serija zaječarki od 10 golova za redom i rezultata 3:13. Pitanje pobednika je već u tim trenucima meča bilo rešeno. Igračice Knjaza upisale su još sam jedan gol do kraja poluvremena i postigle ukupno 4 gola za 30 minuta.

Zaječarke u drugom poluvremenu u prvih 10 minuta padaju u igri. Došlo je do opuštanja usled visokog vođstva. Sa klupe su usledile sugestije predsednika Milana Stankovića i trenera Živojina Maksića a ritam je vraćen na onaj sa početka meča. U igru nisu ulazile Maja Zebić i Tanja Vučković, a trener Maksić je u drugom poluvremenu pružio šansu svima. Najpre je Pislaru zaradila 2 minuta zbog prekršaja nad igračicom van prostora od 6 metara, sudije su to sankcionisale pa je Maja Dragoljubović dobila priliku da stane na gol. Uspešna je bila i Maja koja je uspela da ubeleži nekoliko odbrana, ponovo se vratila Pislaru na gol a pred kraj meča Jovana Stanojević je fantastičnim intervencijama uspela da obrani dva čista zicera iz kontri koje je imala ekipa Knjaza. Priliku su dobile i Jovana Nikolić i Milica Stevanović.

Zaječarke su ovom pobedom 2 boda ispred Jagodine a u sledećem kolu gostuju ekipi Maks Sporta u Novoj Pazovi.