RK ZAJEČAR – RK DUBOČICA 29:28

децембар 10, 2009 by
Tekst iz Мuški tim

Zaječar. Hala “Kraljevica”. Gledlaca 700. Sudije: Knežević i Lončarević/Beograd. Sedmerci: Zaječar 0, Leskovac 4/3, Isključenja: Zaječar 10, Leskovac 12 minuta.

ZAJEČAR: Babić (10 odbrana), Vojinović (6 odbrana,sedmerac), Lazović 7, Ivković 4, Genčić 4, Dolić 4, D. Avramović 3, Ćirić 3, Tomori 1, Veljković 1, B. Avramović 1, Radosavčević 1. Dabetić. Trener: Saša Radosavljević

DUBOČICA: Pešić (14 odbrana), Lazić (1 odbrana), Trajković 9/1, Nikolić 6/2, Milanković 4, Veličković 3, Janićijević 3, Marinković 2, Đorđević 1, Petković, Mikić, M. Stoiljković, N.Stoiljković, Tubić, Trener: Risto Buha.

Rukometaši Zaječara ispunili su planirano. Pošto su u Leskovcu tri dana ranije eleminisani u finalu Kupa Srbije, grupa “istok” od Dubočice, imali su želju i cilj da se Leskovsčanima revaniraju u utakmici za bodove. I uspeli su. Osvojili su dva boda u važnoj utakmici sa direktnim konkurentom u borbi za najviši plasman. Istina, teško su Zaječarci izašli na kraj sa ambicioznom i uigranijom Dubočicom, koje se nisu plašili toliko koliko su bili opterećeni nekompletnim sastavom bez odličnih realizatora akcija, Lazića, Dabetića, Ristića i neoporavljenog Radosavčevića, koji je na parketu proveo samo koji minut i mladog i brzonogog Jankovića.

Pa ipak, i tako “osakaćeni” Zaječarci su uspeli da pobede, ali jedva. Jer, na primer Zaječar je u 22. minutu imao šest golova viška (14:8), a gosti do 29 minuta postigli 5:0 i stigli na gol razlike. U 38 minutu domaćin je opet imao ubedljivu prednost (20:16), ali se gosti nisu predavali već su u 50. minutu izjednačili na 25:25. a potom domaćin “dodao gas” i za 5-6 minuta dostigao 28:24, da bi finiš utakmice preuzeli gosti i stigli do konačnih 29:28. Pošto su osim Dubočice i drugi konkurenti izgubili, Požarevac i Jagodina, a lider Vranje bilo slobodno, u vrhu tabele se toliko zgusnulo da je razlika između prvog i šestog samo tri boda. Već u sredu u 14. vanrednom kolu moguća su i nova iznenađenja..

TOK UTAKMICE

00.00 – Prvi napad na utakmici ima ekipa RK Zaječara ali ga igraci domaće ekipe ne koriste, odmah u sledecem napadu gosti pogadjaju precku, lopta u autu za ekipu iz Leskovca a nakon novo organizovanog napada Leskovcani pogadjaju mrezu 0:1.

02.00 – Deki Avramovic u kontri postize gol 1:1, a u sledecem napadu najmladji igrac na terenu sa brojem 9 u ekipi Zajecara postize gol za 2:1 a Dolic igra dobru odbranu sam uzima loptu i postize novi gol 3:1.

05.00 – Gol za goste postize igrac sa brojem 14, 3:2.

07.00 – Gol sa levog krila postize igrac sa brojem 8 u ekipi Dubocice 3:3, a odmah u sledecoj prilici konfuzija u odbrani domacih otvara cistu poziciju za goste i to je 3:4.

08.30 – KOBRE uzvracaju odmah nakon toga i poravnavaju rezultat na 4:4 a posle dobre odbrane KOBRE postizu jos jedan gol preko igraca sa brojem 8 i to je 5:4.

10.00 – Vuk Lazovic sa 6 metara u svom stilu postize jos jedan gol 6 na kontu Zajecara, a kontru nakon dobre odbrane Babica, realizuje Gencic svojim prvi pogotkom. 7:4

11.30 – Dolic i Lazovic kao da igraju 100 godina zajedno, odlicno utrcavanje i dobra asistencija za Lazovica koji postize 8 gol za Zajecar.

13.00 – Sedmerac za Trajkovica koji je siguran sa linije 7 metara, 8:5.

14.00 – Gol postize igrac sa brojem 6 u ekipi iz Leskovca a Dolic na drugoj strani ponovo uspesan 9:6.

14.30 – Dve odlicne intervencija Babica i jedan gol za Gencica, epilog su novog napada domacih 10:6 ponovo 4 gola razlike.

15.30 – Gosti sutiraju preko gola novi napad za KOBRE a Lazovic vraca istom merom, promasajem preko gola.

16.30 – Leskovcani su dirali loptu u svom sestercu a sudija pokazao gol aut, medjutim Gencic i Deki Avramovic to koriste i 11 gol na kontu domacih. 11:6

17.30 – Babic jos jednom neverovatan na golu KOBRI i krece nov napad na gol Dubocice koja igra odbranu 5-1 a Lazovic casti goste jos jednim sutem pravo u golmana gostiju a taj sut se pretvara u gol gostiju odmah u sledecem napadu 11:7.

19.30 – Gol postize igrac sa brojem 6 u ekipi Dubocice i to kroz noge golmana Babica. 11:8

20.30 – Gencic probija odbranu gostiju i postize 12 gol za Zajecar.

21.00 – 13 Gol za Zajecar, postize igrac sa brojem 8 u domacoj ekipi.

21.45 – Lazovic konacno iz kontre postize gol iz ciste kontre 14:8.

22.00 – Javna opomena za Gencica sa brojem 10 a odmah zatim i gol gostiju, 14:9.

25.00 – Jos jedan gol za goste i rezultatska razlika se ponovo smanjila na 4 razlike, Dolic u novom napadu sutira preko gola sto daje sansu gostima da se vrate u igru i smanje vodjstvo domace ekipe na 3 gola razlike. 14:11.

26.30 – Sedmerac za goste, izvezsce ga igrac sa brojem 14 ali golman Borisavljevic uspesan, rezultat ostaje 14:11

27.30 – Na 2 minuta iskljucen je Deki Avramovic a Leskovcani postizu jos jedan gol i to je 14:12, a odmah nakon greske Stefana Cirica i 14:13, razlika od 6 golova se svela samo na gol razlike. Napad domacih je potpuno stao.

28.30 – Stefan Ciric preuzeo je odgovornost kao kapiten i postigao jos jedan gol ali na drugoj strani odmah gol i za goste 15:14.

29.00 – Sutiranje lopte igraca sa brojem 14 u ekipi Dubocice sudije su sankcionisale iskljucenjem od 2 minuta.

RK ZAJECAR – RK DUBOCICA 15:14 KRAJ PRVOG POLUVREMENA

31.00 – Losa odbrana domacih i evo nas na 15:15, ali Lazovic neda da taj rezultat ostane jos dugo i odmah vraca Zajecar u vodjstvo od 1 gola razlike. 16:15

32.00 – Gol za Madjara u ekipi Zajecara, 17:15, momci su resili da poprave utisak iz prvog dela.

33.00 – Lazovic jos jednom odlican sa linije 6 metara pogadja gol gostiju 18:15 a iskljucenje na 2 minuta zaradio je igrac sa brojem 19 u ekipi Dubocice.

34.00 – Gol za Leskovac 16 na utakmici a Dolic malo uz pomoc bloka malo uz pomoc stative do 19 gola na kontu domace ekipe.

36.00 – Na 2 minuta je iskljucen igrac sa brojem 8 u ekipi Dubocice.

37.00 – Lazovic postize gol a kombinacija pasova Cirica i Dolica stvorila mu je odlicnu poziciju 20:16.

38.00 – Leskovcani postizu gol sa krila i to 2 puta za redom, 20:18.

39.00 – Deki Avramovic sa krila jos jednom do gola 21:18.

40.00 – Obradovic za Leskovcane uspesan, gol iz koraka 21:19.

41.00 – Drugi Avramovic sa brojem 86 u ekipi Zajecara postize gol 22:19, ali i gosti vracaju istom merom 22:20.

42.00 – Ponovo samo jedan gol razlike, trener Radosavljevic menja golmana Babica 22:21, a na drugoj strani gol za domace i iskljucenje za igraca sa brojem 2 u gostujucoj ekipi. 23:21

44.00 – 23:22, komentar je suvisan, 3 igraca ostaju ne jednoj lopti koja ostaje daleko iza njih.

45.00 – Dolic ovoga puta uspesan 24:22. Prevario je igrace Dubocice i postigao gol sa 6 metara.

46.30 – Iako im je pretila pasivna igra igraci Dubocice postizu gol i smanjuju na 24:23. Sudija je naseo na provokaciju igraca sa brojem 8 u ekipi Dubocice iako se odavde jasno videlo da ga Stefan Ciric nije udario, dobio je kaznu od 2 minuta iskljucenja.

48.00 – Gol za KOBRE postize igrac sa brojem 87, 25:23, ali odmah gol i na drugoj strani 25:24.

50.00 – Gol Lazovica na asistenciju Crica i ponovo 2 gola razlike 26:24.

51.00 – Kontra Avramovica neuspesna ali tu je Gencic koji postize 27 gol i uspeva da natera igraca sa brojem 2 u ekipi Dubocice da napravi prekrsaj za 2 minuta iskljucenja.

52.30 – Gol igraca sa brojem 8 u ekipi Zajecara, KOBRE ponovo imaju 4 gola razlike. 28:24 Gosti su kompletni.

53.00 – Sedmerac za goste i 28:25. Faul je napravio Gencic koji je i zaradio 2 minuta iskljucenja.

54.00 – Deki Avramovic odlican u odbrani, pokusao je da povuce kontru ali ga je zaustavio igrac sa brojem 15 u ekipi iz Leskovca i tako zaradio iskljucenje od 2minuta a na drugoj strani posle faula i i zamalo izgbljene lopte Stefan Ciric postize gol a golmana Zajecara u 2 navrata brani nemoguce. 29:25

55.00 – Neverovatna serija golmana na obe strane, sta su sve igraci uspeli da promase to je neverovatno.

56.30 – Sedmerac za ekipu Dubocice 29:26, 2 minuta iskljucenja za Stefana Cirica.

57.00 – Gol nakon promasaja Dabetica sa levog krila totalno ishitren sut i totalno nepotreban doveo je do kontre gostujuce ekipe koja uspeva da postigne gol 29:27.

59.00 – U zadnjih 2 minuta sudije nam 2 puta uzimaju loptu na pasivan napad i sviraju iskljucenje Dekija Avramovica koje niko u hali video nije. 29:28 pada gol ali sreca prati hrabre 10 sekundi do kraja KOBRE cuvaju loptu i slave rezultatom 29:28.

RK ZAJECAR – RK DUBOCICA 29:28