RK ZAJECAR – RK VRANJE 32:31 (16:14)

новембар 23, 2009 by
Tekst iz Мuški tim

ZAJEČAR – VRANJE 32:31 (16:14). – Hala “Krajevica “. Gledalaca 600. Sudije Kusalo i Marinković (Niš). Sedmerci: Zaječar 7/6, Vranje 3/3, Isključenja Obe ekipe po 12 minuta..

ZAJEČAR: Babić (12 odbrana), Vojinović, Dolić 10/1, Dabetić 9/2, B. Avramović 5, Lazović 3, Lazić 2, Ćirić 2, Milošević 1, Ristić 1, Tomori, Ivković, Veljković, Radosavčević. Trener Saša Radosavljević.

VRANJE: Arsić (8 odbrana), Pantelić (2 odbrane), Tasković 8, Cvetković 6, Vasić 6/1, Ranđelović 3, Pavlović 3, Urošević 3, I. Dabetić 1, Stevanović 1, Stamenković, Džonov, Tasić, Stevanović. Trener: Zoran Damjanović.

Rezultat se pamti, igra zaboravlja. To je opšti utisak posle odmeravanja snaga dva prvoligaša koja reflektiraju na Superligu Srbije. Starosedeoc i iskusniji Vranje i debitant Zaječar. Vranjanci vode u Prvoj ligi sa 15 bodova, a Zaječarci su tek 4. sa tri boda manje ali i utakmicom manje. Samo po tome sudeći Vranjanci su bili u blagoj predsosti bar na papiru, ali je igra pokazala nešto drugo. Zaječarci su u 7. minutu već imali 5:1, u 16. 10:5, i u 42. 25:20. E, od tada do 50. minuta igra Zaječara pada a gosti stižu na 26:25. A u tih poslednjih desetak minuta prava drama. Gosti se ne predaju jer su osetili pad u igri domaćina i tri minuta pre kraja prvi put izjednačuju (30:30). Zaječarci ponovo vode, gosti opet izjednačuju, a domaćin postiže pobedonosni gol u 60. minutu, posle koje domaćin prekida polukontru gostiju i nastaje koškanje ekipa. U četiri posledje sekunde loptu imaTasković koji promašuje gol i Zaječarci se plasiraju u finale grupe “istok”, jedne od četiri grupe čiji pobednici nastavljaju takmičeje sa 12 superligaša.

Ekipa Zaječara je većim delom utakmice bila u prednosti i zaslužila pobedu, ali ostaje gorak utisak o igri u samom finišu utakmice. Bilo kako bilo Zaječarci će se u finalu grupe istok sastati sa Leskovcem koji je u drugoj polufinalnoj utakmici u Kruševcu savladao najmlađi klub u Srbiji “Knez Lazar” sa 30:20. Ovakav ishod zaječarske utakmice mogao se i očekivati zato što u sastavu nisu bili povređeni Dejan Avramović, Genčić i Radosavčević koji nije ni ulazio u igru. Posle svega ipak ostaje opomena za igru zaječarskih rukometaša u samoj završnici utakmice..

TOK UTAKMICE

00.00 – Prvi napad ima ekipa domaca ekipa RK ZAJECAR.

00.30 – U prvom napadu promasaj domacih sa desnog krila, a igrac sa brojem 9 u ekipi Vranja dobija zuti karton zbog grubog faula nad Stefanom Ciricem.

01.30 – Posle dobre odbrane gol KOBRI iz polukontre, a gosti odmah uzvracaju istom merom 1:1.

02.30 – Gol Vuka Lazovica sa linije 6 metara, 2:1.

03.30 – Kontra za Zajecar, ali golman Vranja uspesan, rezultat ostaje nepromenjen.

04.00 – Vranje ne koristi napad, a KOBRE preko Lazica stizu do 3:1.

06.00 – Dolic posle odlicnog suta dolazi do svog prvog gola na vecerasnjoj utakmici, 4:1.

06.30 – Stefan Ciric dobija zuti karton nakon faula nad igracem sa brojem 10, a kontra preko Avramovic Bojana zavrsava sa jos jednim golom u mrezi gostiju 5:1, tajm aut za ekipu Vranja.

07.30 – Gosti postizu 2 gola, a Zajecarci vracaju iz sedmerca, trenutni rezultat je 6:3.

11.30 – Vranje dodaje jos jedan gol na svom kontu, 6:4.

13.00 – Lazovic ponovo siguran sa svoje pozicije 7:4.

14.30 – Jos jedan gol za Zajecar, a 2 minuta iskljucenja zaradio je igrac sa brojem 8 Cvetkovic u ekipi Vranja.

15.00 – Stefan Ciric uz faul do 9:5 za Zajecar

16.00 – Gol za Vranje posle dugog napada. 9:6

17.00 – Dolic iz polukontre do 10 gola na kontu Zajecara 10:5 za domacu ekipu.

18.00 – Golman Vranja, Arsic jos jednom uspesan, rezultat ostaje ne promenjen

18.30 – Na drugoj strani gosti ponovo postizu gol, 10:7 a odmah nakon toga jos jedan u mrezi domacih 10:8.

20.00 – Posle neorganizovanog napada trener domacih Radosavljevic trazi tajm aut.

22.00 – Nakon tajm auta moglo bi se reci da su vise koristi imali gosti trenutni rezultat je 11:10. Na 2 minuta iskljucen je Taskovic u ekipi Vranja. Napad Zajecara se nastavlja a Dolic postize 12 gol za KOBRE. 12:10.

24.00 – Vranjanci postizu gol sa igracem manje, ali odmah na drugoj strani Dabetic vraca na 2 razlike 13:11

25.00 – Gosti postizu jos jedan gol posle nove akcije 13:12.

25:30 – Iskljucenje za igraca sa brojem 4 u ekipi Vranja Randjelovic, a gol postize Dolic sa 9 metara 14:12.

27.00 – Nakon pretnje pasivnom igrom Vranje stize do 13 gola, a trener Radosavljevic dobija zuti karton nakon protesta kod sudija.

28.00 – Iskljucenje za Vranje, Dabetic sa brojem 10 dobija 2 minuta, sedmerac za Zajecar izvodi Dabetic i mudro preko glave golmana Vranja, 15:13.

28.30 – Randjelovic sa brojem 4 u ekipi Vranja postize 14 gol za goste. 15:14.

29.00 – Avramovic posle dobre odbrane u kontri postize 16 gol za KOBRE i vraca na 2 razlike. 16:14

30.00 – KRAJ PRVOG POLUVREMENA 16:14

30.00 – Ekipa Vranja krece prva sa centra i odmah sa levog krila Cvetkovic postize 15 gol za Vranje. 16:15

31.00 – Stefan Ciric za 17:15. Zajecar je zapoceo poluvreme sa igracem manje zbog iskljucenja Dabetica na kraju prvog poluvremena, a sada i sedmerac za Zajecar, 18:15 .

34.00 – Nikola Dolic 19:15.

35.00 – Sa desnog krila Vranje stize do 19:16.

35.30 – Dabetic postize novi gol za KOBRE i vraca se situacija sa pocetka utakmice kada je Zajecar imao 3 do 4 gola prednosti. 20:16

36.00 – Vranje dodaje jos jedan gol na svom kontu, Babic nije imao srece iako je gotovo zaustavio sut lopta se usetala u mrezu. 20:17

37.00 – Cvetkovic iz kontre postize jos jedan gol za Vranje, 20:18.

38.00 – Dabetic silovitim sutem postize 21 gol za Zajecar. 21:18

39.00 – Dabetic jos jednom, nakon kradje lopte Lazovica za 22:18.

39.30 – Po jedan brzi gol na obe strane, za Zajecar precizan Lazovic 23:19.

40.00 – Zajecarci stizu do 24 gola a Taskovic postize 20 gol za ekipu Vranja. 24:20.

42.00 – Na 2 minuta iskljucen Taskovic u ekipi Vranja, a KOBRE postizu 25 gol. 25:20

43.00 – Domaci promasuju sedmerac Vranje ima novi napad i sve igrace u polju. Sedmerac za ekipu Vranja, izvesce ga Cvetkovic koji pogadja mrezu za 25:22.

45.00 – Cvetkovic pogadja jos jedan sedmerac. 25:23. Vranje se priblizilo na razliku sa poluvremena.

48.00 – Sedmerac za Zajecar, izvesce ga Nikola Dolic, GOLLLL ! 26:23.

48.30 – Taskovic za Vranje prolazi lako i jos lakse postize gol 26:24. Zajecarci ne koriste ni ovaj napad a Vranjanci dolaze na gol razlike 26:25.

50.00 – KOBRE postizu jos jedan gol 27 na kontu, a Vranje odmah posle toga postize sa desnog krila 26. 27:26 prednost domacih se istopila.

51.30 – Dolic nalazi rupu u odbrani sutira i pogadja mrezu gostiju 28:26.

52.00 – Sudije sviraju “korake” igracu Vranja Dabeticu, a odmah zatim i Stefanu Ciricu. Interesantna situacija na terenu kao i kriterijum sudija u drugom poluvremenu.

53.00 – Lazic sa brojem 3 je iskljucen na 2 minuta u ekipi Zajecara. Vranje nastavlja napad sa igracem vise, Ciric dobar u odbrani, a Taskovic postize 27 gol za Vranje. Ponovo samo gol razlike za domace, 28:27.

54.00 – KOBRAMA preti pasivan napad a Milosevic sa 9 metara postize gol. 29:27. Taskovic i dalje ostaje neresiva enigma za domacu ekipu 29:28.

55.30 – Sedmerac za ekipu Zajecara, izvesce ga Dolic i ponovo uspesan 30:28. Ponovo 2 razlike za domace.

56.00 – Vranje u novom napadu i Taskovic nastavlja sa pogotcima 30:29. Nasa odbrana deluje uspavano, u novom napadu Zajecarci gube loptu a Cvetkovic za izjednacenje prvo na utakmici u 57 minutu 30:30. Tajm aut trazi Radosavljevic.

57.00 – Sedmerac za Zajecar, ponovo Dolic i ponovo uspesan 31:30.

58.00 – Sedmerac za Vranje, Vasic za Vranje uspesan 31:31.

58.30 – Zajecar krece sa centra a napad se zavrsava promasajem, 31:31 rezultat ostaje nepromenjen. Trener Vranja Lakovic trazi tajm aut.

59.00 – Dabetic u kontri za 32:31, a sada na guzva na terenu, nakon faula domacih 4 sekunde pre kraja. Dabetic dobija crveni karton i 2 minuta iskljucenja, Dolic takodje zaradio iskljucenje na 2 minuta, kao i igrac Vranja Pavlovic sa brojem 5, Vranje ima poslednji sut na utakmici. Taskovic sutira preko gola kraj utakmice.

RK ZAJECAR – RK VRANJE 32:31
Rukometasi Zajecara prolaze u finale kupa Srbije, grupa istok.